Başarılı her otel yatırımı, istihdama ve ekonomiye güç katar!

Yaklaşık 10 yıldır, 25 yıllık bir deneyimle sektöre hizmet veren MY Otelcilik’in Kurucusu Mehmet Yüce, doğru fizibilite ve doğru marka yönlendirmesine dikkat çekerek “Başarılı her otel yatırımı, istihdama ve ekonomiye güç katar” dedi.

Türkiye’de açılan her otelin ve başarılı yönetilen her operasyonun sektöre ciddi katkı sağlayacağına, güçlü ve haklı rekabeti doğuracağına, istihdamın güçleneceğini söyleyen Mehmet Yüce, sektör hakkındaki düşüncelerini paylaştı. “Ülkemizin her bölgesi ayrı bir cazibe merkezi” diyen Yüce, “Önemli olan doğru markayı doğru yatırımcı ile buluşturmak ve sürdürülebilir hizmeti yakalamaktır. Otel projesinin nerede olduğunun önemi olduğu kadar, burada yapılacak doğru rakip analizi, doğru fizibilite ve doğru marka yönlendirmesi de önemli. Günün sonunda yatırımcının, markanın, ağırlanacak misafirin ve aracı olan şirketlerin mutlu olması gerekiyor ve bu bakış açısı sürdürülebilirlik açısından çok önemli” dedi.

2024 yılında MY Otelciliğin danışman kadrosu ve danışan otel sayısının hız kesmeden artmaya devam edeceğini vurgulayan Mehmet Yüce, “Sektörde değişen dinamiklerin, misafir ihtiyaçlarının ve sektöre katılan yeni oyuncular bu dinamiği sürekli geliştirdi. MY Otelcilik bu değişimlerin sıkı takipçisi ve diğer danışmanlık firmalarının rol modelidir” şeklinde konuştu.

Ekiplerindeki turizm profesyonelleri ile sektöre yeni katılmak isteyen yatırımcılara sadece bir danışman değil, aynı zamanda onlarla uzun süreli bir yolculuğa çıktıklarını ifade eden Yüce, “Bize güvenip milyon dolarlık projelerini teslim eden yatırımcılarımız ile öncelikle tecrübemiz, iş yapış şeklimiz ile güven ve şeffaflığı ön planda tutarak iş geliştiriyoruz. Sektördeki rakipleri ve değişimleri, Dünya ve Türkiye ölçeğinde iyi gözlemleyerek, doğru bilgiler ile onları yönlendiriyoruz” dedi.

2023 yılında, ardı ardına başarılı projelere imza attıklarını söyleyen Yüce, “Ankara, Düzce, Sakarya, Kocaeli, İstanbul, İzmir ve Antalya illerinde aldığı toplam 12 proje ile Marriott, Hilton, Wyndham, Best Western Hotels, İntercontinental Hotels, Radisson Hotels ve Accor Hotels gibi uluslararası markaları, Dedeman, Elite World gibi yerli markaları yatırımcılar ile aynı masa etrafında bir araya getiriyoruz. Markalaşma ve kendi markasını yaratmak isteyen yatırımcıların otellerini eksiksiz açabilmeleri için onların ihtiyacı olan; fizibilite, rekabet analizi, minimum 5 yıllık bütçe çalışmaları, kadrolaşma, operasyon, CRM ve Satış & Revenue ve Pazarlama desteklerini de vererek kendilerine 360 derece, hizmet sunabiliyoruz” diye konuştu.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye çerez politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.