Otel yatırımlarında nasıl başarılı olunur?

Otel yatırımlarında nasıl başarılı olunur? 

Otel yatırımlarında nasıl başarılı olunur? Bir otele sahip olmak isteyen yatırımcıların en çok merak ettiği sorulardan birini açıklığa kavuşturuyoruz. Ayrıca otel yatırımı yapmak isteyenlerin en sık yaptığı hatalar ve otel açmak istiyorum diyenlere öneriler.

Yeni bir otel yatırımında dikkat edilmesi gerekenlerin arasında en önemli madde lokasyondur. Genellikle yatırımcılar tam da bu noktada hata yapmaktadır. "otel  nereye açılır?" diye düşünürken, kendilerini hesaba katmaları gereken bir çok değişkenle karşı karşıya bulurlar ve bu durum otel yatırımcısı için oldukça hata yapmaya müsait bir zemin hazırlar. 

Otel Yapmak İçin Doğru Yer Nasıl Seçilir?

Kolay olan, doğru olmayabilir!

Elinde otel yapabileceği büyüklükte arazisi olan bir yatırımcı düşünün. Bu yatırımcı otelini ilk olarak elindeki araziye yapmak isteyebilir. Ancak araziyle ve bulunduğu lokasyonla ilgili detaylı bir fizibilite yapılmadan böyle bir şeye kalkışmak yatırımcı için çok ta iyi olmayan sonuçlara sürükleyebilir. Bu nedenle ilk iş fizibilite çalışması yapılmalı. Çalışmanın sonuna göre bir karar verilmelidir. Gerekirse yatırımcı elindeki araziyi satıp otel yapmaya uygun arazi almalıdır.

Otel Yapmaya Nasıl Karar Verilir?

Fizibilite ile elde edilen veriler yatırımcıyı gerçekten tatmin edebiliyorsa projeye başlanması gerekir. Öyle ki herşey planlanandan daha iyiye gidebileceği gibi tersine de gidebilir. Bu nedenle en az riski almak adına tatmin edici gerçek verilere ulaşmak şarttır. 

Bir Otel Yapmak İçin Gerekli Bütçe Nasıl Belirlenir?

İlgili proje için olması gereken bütçeden yola çıkmakta fayda var. Yatırımcının bütçesine göre hareket edildiğinde, gereken bütçenin altında kalınabiliyor. Bu gibi durumlarda projenin ivme kazanmasını oldukça engelleyen bir etkendir. Çamura saplanan bir araç gereken ani gücü  tek seferde alamadıkça, isterseniz sabaha kadar gaza azar azar basın olduğuz yerden çıkamazsınız.

Sahip olmak istediğiniz otelin büyüklüğü, yıldızı, misafir kapasitesi ve otelin çeşitli birimleri bölgedeki otel ihtiyacına göre belirlenmedilir. Yatırımın kaç yılda size geri geleceği, yatırım maliyetlerinin ve süresinin projenin en başında belli olması gerekmektedir.

Otellerin Yıldız Almasının Avantajları Nelerdir?

Otel yatırımı yapılırken yıldız ve sınıflandırma henüz proje aşamasındayken netleştirilmesi gerekmektedir. Turizm Bakanlığına bağlı olan tüm yıldızlı oteller insanlara güven vermektedir. Bakanlığın denetlemeleri ile devamlı olarak kendisini güncellemeye devam eden ve rakiplerini aşmaya çalışan oteller misafirlerine çeşitli avantajlar sunmuş olacaktır. Ayrıca otelin yıldız sayısı ve otelin kalite belgeleri de turizm acenteleri ve kurumsal firmalar tarafından da tercih edilmeyi sağlar.

Bir otel açabilmeniz için gerekli olan bazı konulara değindik ancak yinede bir otel açarken bilmeniz gereken bir çok daha fazla detay vardır. Bu nedenle bir profesyonel den destek almanız yatırımınızın başarılı olma olasılığını oldukça artıcaktır. Danışmanlık aldığınız firma, sizi deneme yanılma ile vakit ve nakit kaybetmekten kurtarmalıdır. Ayrıca yeni bir otel yatırımcısı iseniz doğru bildiğiniz yanlışlar sizi istediğiniz sonuca gitmekten uzaklaştıracaktır. My Otel Danışmanlık olarak bütçenizi doğru şekilde yöneterek sizin için başarılı otel projelerine imza atarak gurur tablomuza yenilerini eklemek istiyoruz.

Otel Projeniz için Neler Yapabiliriz?

 

  • Yeni bir otel için yatırımcıya nitelikli bilgi sağlıyoruz.

  • Yatırım teşvikleri ve destek programları ile ilgili yenilikleri takip ediyoruz ve yönlendiriyoruz

  • Zaten faaliyette olan bir işletmenin yönetim danışmanlığına olan ihtiyaçlarını karşılıyoruz.
  • Personel eğitim ve değerlendirme süreçlerini yönetiyoruz.
  • Ulusal - Uluslararası markalar için yatırım entegrasyon faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz

 

My Otel Danışmanlığı arayın ve süreçler hakkında bilgi alın. İletişime geçmek için tıklayınız.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye çerez politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.