Otellerin Ulusal ve Uluslararası markalarla anlaşması neden önemlidir ve gerekli midir?

Otellerin Ulusal ve Uluslararası markalarla anlaşması neden önemlidir ve gerekli midir?

Otel yatırımlarının proje aşamasındayken veya devam etmekte olam işletme aşamasında da global markalarla anlaşmak önemlidir. Lakin bunun da bir matematiği ve bazı kuralları vardır. Sonuç olarak yapılan tüm oteller ticaret amaçlı yapılmaktadır. Özellikle şehir otellerinde global markalarla çalışmayı tercih etmek çok önemlidir. Bunun kararını vermek için de kapasite bilgisi çok önemlidir. Markalarla anlaşma yapabilmek için belli oda sayılarına ulaşmış olmanız gerekmektedir.

Hangi marka ile anlaşma yapılması mantıklıdır sorusunun cevabı da bulunduğunuz yerdeki rakip analizi ve marka seçimlerinde yapılacak olan karşılaştırmalı fizibilite raporunun ardından ortaya çıkmaktadır. Otel müşterilerinin öncelik olarak baktığı kriter güvenlik ve standartlardır. Otel yatırımcılarına tavsiyem de eğer kendi otel zincirini kurmayı düşünmüyorsa dünya çapında bir marka ile anlaşarak müşteriler ve işletmeci için güven sağlayan bir otel sahibi olmalarıdır. MY Otel Yatırım Danışmanlığı olarak tüm bu süreçlerde en doğru kararı vermeleri için akredite olduğumuz tüm markalarla yatırımcılara yardımcı oluyoruz.

Otel yatırımcıları, diğer yatırımlardan farklıdır. Daha projenin başlangıcından itibaren yüksek maliyetler gerektiren yatırımlardır. Lütfen projeye başlamadan, sermayenizi harcamadan önce yatırımınıza ait fizibilitenizi danışmanlık firmalarından talep edin. Bir çivi bile çakmadan önce bu fizibilite raporunu elinize alın ve yatırıma buna göre yön verin. Ülkemizdeki otel yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu daha önce otel sahibi olmamış ancak farklı sektörlerde başarı sağlamış iş insanlarından oluşmaktadır. Elde edilen bu ticari başarınızı yeni otel yatırımlarınızda da sürdürebilmek için sektörün uzmanı olan danışmanlık firmalarından destek almanız başarılı bir yatırım için çok önemlidir.

En büyük hedefimiz ülkemizde yapılan ve yapılacak olan otel yatırımlarının doğru bir şekilde yapılması, Türk Turizmine katkı sağlaması ve milli servetimiz olan bu sermayelerin boşa harcanmamasını sağlamaktır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye çerez politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.