Oğuz Tunçbilek

1995 yılında Turizm ve Otelcilik Yönetimi Eğitimini A.B.D'de tamamlayan Oğuz Tunçbilek, 2005 yılına kadar otellerin farklı departmanlarında çalışıp operasyonel tecrübe kazanmıştır. 

2005 yılında Hilton Londra Olympia otelinde, revenue manager pozisyonunda başlamış,  2009 yılında Hilton Otellerinin Birleştirilmiş Gelir Yönetimi merkezine ( Revenue Management Consolidated Center - RMCC ) Cluster Revenue Manager olarak devam etmiş, 2014 senesinde aynı merkezde Direktör pozisyonuna kadar yükselerek, bu süre içinde, kıta avrupası, İngiltere, Ortadoğu ve Afrikada, havaalanı, şehir merkezi, Londra, İstanbul gibi birincil destinasyon oteli, ikincil destinasyon, sahil, fuar, golf oteli tiplerindeki otellerde gelir yönetimi tecrübesi kazanmıştır. 
 

2016-2019 arası Hilton Türkiye Üst Sınıf Otelleri Kıdemli Bölge Gelir Müdürlüğü yapan Oğuz Tunçbilek, 2019 yılında, YieldXpert Otel Gelir Yönetimi Danışmanlığını kurmuş ve otelinin gelirini arttırmak isteyen otel sahiplerine ve otel yöneticilerine uzman gelir yönetimi desteği, danışmanlık, gelir arttırımı odaklı analiz hizmetleri sunmakta ve aynı zamanda 2021 yılından itibaren, Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesinde ‘ Konakalam Sektöründe Otel Gelir Yönetimi’ dersi vermektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye çerez politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.