Otel Desteklemeleri

Otel Desteklemeleri

Otel yapmak isteyen yatırımcılar için devlet desteği olarak sadece TKDK destek vermektedir. TKDK dan hibe alabilmeniz için çeşitli şartlar bulunmaktadır.

  1. Mutlaka kuracağınız otel, motel yada apart veya herhangi bir konaklama evi TKDK tarafından desteklenen iller içerisinde yer almalıdır.
  2. TKDK hibe desteğini alabilmeniz için başvuru çağrı ilanlarını takip etmeniz gerekir.
  3. Çağrı ilanları sonrası ile hazırlayacağınız proje ile kendi TKDK İl Müdürlüğüne başvuruda bulunmalısınız.
  4. 302 Tedbir kodu olan ”Çiftçilik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” altında yer alan ”Kırsal Turizm ve  Reaksiyon Faaliyetleri olarak TKDK yeni inşa edilecek olan konaklama yerlerine proje kapsamında hibe sağlamaktadır. Bu tedbir kodundan yararlanmak isteyen girişimcilerin hibeleri için yol haritası bu bağlantı da olduğu gibi olması gerekir. 14 adımdan oluşan başvuru yol haritası sonrasında sizde diğer turizm yatırımcıları gibi TKDK hibe imkanlarından yararlana bilirsiniz. Ayrıca ilgili bağlantıda ihtiyacınız olan şu bilgileri de bulabilirsiniz.
  5. Bilgilendirme Notları
  6. Başvuru Paketi
  7. İhtiyacınız olan yardımcı dokümanlar

 Teşviklerden faydalanmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi almak için otel yatırım danışmanınızdan bilgi alabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye çerez politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.