Turizm yatırımcılarına yol arkadaşlığı yapıyor

MY Otel Danışmanlık kurucusu Mehmet Yüce, yatırımcılara yeni kurulacak ya da mevcut turizm yatırımları için danışmanlık hizmeti sağladıklarını belirterek, “Milli servetimizi korumak adına da Ülkemiz genelinde yanlış yapılacak yatırımları bir nevi engellemeyi amaçlıyoruz” dedi.

25 yılı aşkın turizm tecrübelerinden ilham alarak Sakarya ve tüm Türkiye’deki yatırımcılara hizmet verdiklerini belirten Mehmet Yüce, “MY Otel Danışmanlık olarak, Otel Yönetim ve Yatırım Danışmanlığı hizmetlerimizle yatırıma karar verme aşamasından itibaren proje geliştirme ve devam eden süreçler için yatırımcılara yol arkadaşlığı yapıyoruz. Otel ya da Turizm yatırımı yapmak isteyen her hangi bir yatırımcı bize geldiği zaman, yatırımın fizibilitesinden başlayarak; inşaat süreci, yapım aşaması, açılış öncesi hazırlıklar, kurulum, personel eğitimleri, satış alt yapısının kurulması, açılış sonrasında da işletmenin takibini yapıyoruz. Açılış sonrası işletme danışmanlığı ile birlikte süreci tamamlıyoruz. Yatırımcıları otel ve turizm yatırımları yapmalarının ne kadar mantıklı olup olmadığını, rakamlar ve fizibilite raporlarıyla bilgilendiriyoruz. Hazırladığımız raporlar ile yatırım yapıp yapmamaları noktasında yatırımcıları yönlendiriyoruz. Bu da ülkemiz içinde yanlış yapılacak bir yatırımını henüz karar aşamasında engellemek ve bir nevi milli servetimizi korumak anlamına da geliyor. Yaptığımız işe oldukça önem veriyoruz, faydalı olduğunu görüyoruz.” dedi.

MY Otel Danışmanlık Türkiye’nin dört bir yanında

Konuşmasında, 2015 yılından bu yana Otel Yatırım ve Yönetim Danışmanlığı  yaptıklarını belirten Mehmet Yüce, “Şu dönemde elimizde 3,4 ve 5 yıldızlı otel projeleri var. Bungalov tesislerinin yanı sıra, Termal gibi farklı turizm tesisleri de mevcut. Bunlar bize proje, inşaat ya da işletme aşamasında geliyor. Ofisimizde ki ekip arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız bu proje çalışmalarını gerekli ortamlarda tanıtımını yapıyoruz. Bu vesile ile ülkemizin çeşitli yerlerinden hatta yurt dışından bile talepler olmakta. Buna bir örnek verecek olursak geçen hafta Aksaray’dan 4 yıldızlı 150 odalı bir oteli olan Hollanda da yaşayan bir yatırımcı bizimle iletişime geçerek işletmesinden memnun olmadığını, bu otelle ilgili yeterli kar elde edemediği belirtilerek, satışlarının düşük olması ve benzeri konularda bizden destek istediler. Biz bu gün buna benzer talepleri olan yatırımcı ve işletmecilerin otellerini analiz ederek sorunlarını düzeltip onlara yol arkadaşlığı yapıyoruz” diye konuştu.

Devam eden projelerimiz var

İlimizde devam eden yatırımlara yönelik de bilgiler veren MY Otel Danışmanlık Kurucusu Yüce, “Sakarya’da yapımı devam eden 3 tane 3 yıldızlı otel var. Sapanca’da projesini çalıştığımız 2 tane Bungalov tesisi var. İzmit’te 4 yıldızlı 60 odalı bir otel projemiz var. Bursa’da bir Kırsal Turizm Projemiz var. Sakarya ve farklı illerde de görüştüğümüz, teklif verdiğimiz projelerimiz var” dedi.

Danışmanlık anlaşması yaptık

Mehmet Yüce bu yatırımların dışında Balıkesir’in Bigadiç ilçe belediyesinin turizm tesislerinin yapılandırılması ve yeni yapılacak ilave tesislere yönelik danışmanlık anlaşması imzaladıklarını söyledi.

Bölgenin önemli unsurlarını da tanıtıyoruz

Mehmet Yüce, “Bigadiç Belediyesi tesislerinin müşteri memnuniyeti ve satış kalitesini arttıracağız. Yapacağımız çalışmalar ile Bigadiç’in ülke genelinde turizm alanında daha çok duyulmasına yardımcı olacağız. Aynı zamanda o bölgenin öne çıkacak unsurlarının da tanıtımlarını yapıyoruz. İlçede bulunan termal suyun da hangi hastalıklara fayda sağladığı analizleri raporlarda çıkmış durumda. Belediye ait 3 adet konaklama tesisi var. Bu tesislerin denetlemelerini yaptık. Bin dönümlük bir millet bahçesi projesi var. İçerisinde ufak uçakların inebileceği bir tarzda havaalanı yapıldı. Bunun dışında göletler, restoranlar, spor tesisleri, meyve bahçeleri, karavan ve çadır kamp yerleri söz konusu. Burayı da şekillendiriyoruz. Yakın zamanda orda sebze bitkileri ve üretim için seracılık üzerine Dünya Bankası ile görüşmeler yapıldı. Termal suları da kullanarak orda yetiştirilen meyve ve sebzeler için seracılık başlayacak. Bu kapsamda ulusal ve uluslararası fuarlar yapıp hem ticareti geliştirecek, hem de konaklama üzerine bölgenin çekim merkezi olmasını sağlayacağız” dedi.

Bigadiç’te Seracılık faaliyetleri de başlatacağız

Turizm tesislerinin daha nitelikli çalışması için seracılığın faydalı olacağına inandıklarını dile getiren Mehmet Yüce, “Katma değeri yüksek kesme çiçek üzerine seracılık faaliyetleri de başlatmayı düşünüyoruz. Bunların bazıları bizim belediyeye sunduğumuz fikir ve projeler. Belediyede yapılan fizibiliteler neticesinde hangi birinin yapılıp yapılmamasına yerel yönetim karar verecek. Kimisi özel sektör aracılığı ile, kimisini de belediye yapacak. Aynı bölgede Bor madeni işletmeciliği faaliyette. Aynı zamanda bir altın madeni işletmeciliği de yakın zamanda Bigadiç’te başlıyor. Bölgeye ve söz konusu tesislere de katkısı büyük olacak. Mevcuttaki projeleri şekillendirip büyütme ve turizm potansiyelini yükseltmek üzerine bildiğim kadarı ile ülkemizde bu ve benzeri bir çalışma yapılmamıştır. Kamunun özel sektörden danışmanlık alarak ilçenin turizm yapılandırması ile alakalı yaptığı bu çalışma ülkemize örnek olacaktır. Bir turizm cenneti olan ülkemizin buna ihtiyacı var. Bizler gibi sahada olan; özel sektörü, yatırımcıyı, turisti ve ne yapılması gerektiğini iyi bilen yatırım ve işletme danışmanlarıyla, bu işin uzmanları ile çalışılırsa herkesin çok fayda göreceğine inanıyorum. Tüm il ve ilçelere örnek bir proje olacağına inanıyorum. Bu proje için yaklaşık olarak 2 ile 5 yıl arasında bir planlama yaptık. Bölgeye ve turizm sektörüne büyük bir katkı sağlayacağından kuşkum yok” diye konuştu.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sitemizde size daha iyi hizmet sunabilmek için bazı çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye çerez politikası dökümanımızdan erişebilirsiniz.